Nie jesteś zalogowany, zaloguj lub zarejestruj się!

Porady

Wywoływanie zdjęć w FotoLabie czy wydruk na domowej ale specjalistycznej drukarce? Co lepsze?

Zrobione przez siebie zdjęcia warto kolekcjonować, ponieważ można je obejrzeć na ekranie domowego komputera lub tabletu. Jednak najciekawsze fotografie warto wydrukować i np. zawiesić na ścianie lub sprezentować najbliższym. Aby to zrobić wystarczy posiadać dostęp do Internetu i dosłownie kilkadziesiąt minut wolnego czasu aby wysłać zdjęcia do internetowego FotoLabu i otrzymać je pocztą nawet następnego dnia. Wszystko bez wychodzenia z domu, prosto i wygodnie. Porównajmy czy lepiej to zrobić w domowych warunkach czy zlecić wywołanie niedrogiemu FotoLabowi.
1. Szybkość dostawy
Przy małej ilość zdjęć do wywołania, zrobienie wszystkiego w domu jest zdecydowanie szybsze (kilkanaście – kilkadziesiąt minut). Przy większej ilości zamawianych odbitek FotoLab może jednak okazać się szybszy. Przy zamawianiu zdjęć warto zwrócić uwagę na czas dostawy. Nasz serwis FotoGLE.pl dostarcza zdjęcia nawet w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia. Warto również przy finalizacji zamówienia zdecydować się na szybkie płatności online, które nie są dodatkowe płatne a gwarantują, że transakcja przejdzie ekspresowo lub wybrać odbiór w Punkcie Odbioru.
Werdykt: remis
2. Cena pojedynczej odbitki
Drukując w domowych warunkach cena pojedynczej odbitki może być niższa jeżeli mamy bardzo małą ilość zdjęć do wywołania. Już w przypadku 10 sztuk odbitek bardziej opłaca się je zamówić w FotoLabie. Przy większej ilość zdjęć przeznaczonych do wywołania oszczędności można już liczyć w dziesiątkach złotych i można ją przeznaczyć na np. zakup foto gadżetów (patrz pkt.3).
Werdykt: FotoLab
3. Dodatkowe zakupy
Niewątpliwą zaletą FotoLabu jest fakt, że przy okazji wywoływania zdjęć można skorzystać z opcji dodatkowych np. zakupić foto prezent np. foto kubek, koszulkę z nadrukiem i inne gadżety.
Werdykt: FotoLab
4. Fakt posiadania drukarki
Mając drukarkę w domu, można drukować praktycznie co się chce w dowolnym czasie. Jest to niewątpliwa ale... kosztowna zabawa. Należy pamiętać, że dobra fotograficzna drukarka to koszt min. 700 zł. W tej cenie można zamówić w FotoLabie ponad 2400 odbitek zdjęć!
Werdykt: remis
5. Problemy z drukiem
W domu, nie mamy praktycznie problemów z ewentualną reklamacją. Uszkodzona lub źle wywołana fotka może się przydarzyć nawet najlepszym. W takim przypadku proces reklamacji w FotoLabie trwa kilka dni podczas gdy w domowych warunkach wydrukujesz po prostu jeszcze raz.
Werdykt: Drukarka
6. Zarabianie na wydrukach
Jeżeli jest się niezłym fotografem, posiadającym dobrej jakości drukarkę fotograficzną, można na tym co nieco zarobić. Problem w tym, że z cenami jakiegokolwiek FotoLabu nie można konkurować więc to temat raczej dla zawodowych artystów.
Werdykt: FotoLab

Podsumowanie:
Liczymy…. i wychodzi nam 5:3 dla FotoLabu :)
Wybór wydaje się jasny, jednak ostatecznie każdy musi odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. Życzymy fantastycznych zdjęć i odbitek!

Autor:

« wstecz
Proszę czekać...

Ładowanie danych...

Komunikat

Dalej

Komunikat

Dalej

Rejestracja

Klikając przycisk "Zarejestruj" oświadczasz, że zapoznałeś(-aś) się z regulaminem FotoGLE w aktualnym brzmieniu i go akceptujesz.

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Szybkie Logowanie

Przypomnienie hasła


Aby otrzymać nowe hasło wpisz swój adres email użyty podczas rejestracji.


E-mail aktywacyjny


Wpisz swój e-mail użyty przy rejestracji konta, a my prześlemy Ci link aktywacyjny na e-mail.Ładowanie danych...