Nie jesteś zalogowany, zaloguj lub zarejestruj się!

Porady

Sposoby na dzielenie się zdjęciami

Pokazywanie zdjęć najbliższym sprawia zawsze wiele radości, a odkąd zdjęcia weszły w erę cyfrową i aparat posiada praktycznie każdy z nas, dzielenie się ze zdjęciami staje się coraz łatwiejsze. Istnieje kilka praktycznych sposobów dzielenia się i przechowywania zdjęć, różnią się one zasadniczo pod kątem tego, kto zobaczy nasze zdjęcia i w jakiej formie – wydrukowanej czy cyfrowej. Warto zapoznać się z nimi i wybrać dla siebie najlepszą opcję lub kombinację kilku z nich.

O możliwości wydruku zdjęć nie trzeba nikomu przypominać – zamówienie odbitek w fotolabie cyfrowym gwarantuje, że zdjęcia nie znikną z naszych aparatów, będziemy zawsze mogli powrócić do nich i wspólnie powspominać miłe chwile. Ponadto nie mamy ograniczeń co do ilości zdjęć – ograniczeniem jest tylko miejsce na przechowywanie albumów na półce. Wadą tego rozwiązania jest to, że w ten sposób możemy „dzielić się” zdjęciami tylko z najbliższymi osobami, które mają czas siąść z nami i pooglądać wspólnie fotografie. Oczywiście możemy przesłać gotowe zdjęcia pocztą, jednak jest to głównie sposób dzielenie się ze zdjęciami z najbliższą rodziną.

Znanym wszystkim sposobem dzielenia się zdjęciami są słynne portale społecznościowe, takie jak np. Facebook, Pinterest. Możemy w nich tworzyć albumy, nadawać im nazwy, daty, miejsca i oznaczać ludzi, którzy się na nich znajdują. Jest to świetna opcja, aby podzielić się zdjęciami z szerokim gronem odbiorców, do którego zaliczają się głównie nasi znajomi – opcję pokazywania zdjęć nieznajomym możemy zawsze zablokować. Aktualnie możemy dodawać tysiące zdjęć, ale nie jest to zgodne z założeniem serwisów, ponieważ znajomi i tak nie przejrzą takich ilości. Dodatkowo niektóre ze zdjęć mogą zostać usunięte lub zgłoszone, jeśli administratorzy uznają, że nie spełniają one warunków regulaminu.

Sposoby na dzielenie się zdjęciami

Kolejną ciekawą opcję są serwisy internetowe do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych online, takie jak Flickr.com oraz Instagram. Działają one sprawnie od wielu lat, są używane zarówno przez zwykłych użytkowników jak i profesjonalnych fotografów. Wiele platform wyróżnia się jakością, pozwalając na przesłanie dużych zdjęć, z którymi można się dzielić zarówno ze znajomymi jak i osobami z zewnątrz – poprzez udostępnienie konkretnego zbioru zdjęć. Konta na takich serwisach łatwo można zintegrować z serwisami społecznościowymi, co zaoszczędzi nam czasu podczas przesyłania zdjęć.

Dobrą opcją jest założenie konta w tzw. chmurze. Istnieje wiele serwisów, które udostępniają nam założenie konta płatnego lub bezpłatnego – wszystko zależy od ilości GB, jaką potrzebujemy. Najpopularniejszymi serwisami oferującymi takie usługi są Dropbox oraz Dysk Google. Chmury są to udostępnione nam przestrzenie dyskowe na serwerach danej firmy. Wysyłanie, przeglądanie i pobieranie zdjęć jest możliwe poprzez zwykłą przeglądarkę, a co najważniejsze nasze zdjęcia wciąż są na dysku twardym komputera – jeśli jednak dysk ulegnie zniszczeniu, będą one wciąż dostępne! Tego typu usługi są używane głównie jako kopia zapasowa, ale bardzo łatwo można wygenerować link, poprzez który ktokolwiek na świecie uzyska dostęp do naszych zdjęć.

Ostatnią opcją, o której warto wspomnieć, jest założenie własnej strony internetowej na WordPressie bądź innym znanym portalu, takim jak Photoblog. Jeśli pasjonujemy się fotografią i nie zależy nam na tradycyjnym pokazywaniu, dzieleniu się ze zdjęciami, warto rozważyć opcję prowadzenia własnego bloga fotograficznego lub całej strony, która stanie się samoistnym portfolio z naszymi pracami. Na blogu możemy dodawać zdjęcia, edytować wpisy, przy okazji dostawać komentarze od użytkowników – jest to jednak droga do szerszej publiki, nie uwzględniająca dzielenia się zdjęciami wyłącznie ze znajomymi i rodziną.

Autor:

« wstecz
Proszę czekać...

Ładowanie danych...

Komunikat

Dalej

Komunikat

Dalej

Rejestracja

Klikając przycisk "Zarejestruj" oświadczasz, że zapoznałeś(-aś) się z regulaminem FotoGLE w aktualnym brzmieniu i go akceptujesz.

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Szybkie Logowanie

Przypomnienie hasła


Aby otrzymać nowe hasło wpisz swój adres email użyty podczas rejestracji.


E-mail aktywacyjny


Wpisz swój e-mail użyty przy rejestracji konta, a my prześlemy Ci link aktywacyjny na e-mail.Ładowanie danych...